chwilowka

Komunikaty

Nowe zasady korespondencji z PSSE w Wadowicach

Masz sprawę związaną z COVID-19, najpierw sprawdź na gov.pl – znajdziesz tu odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i kontakt do sanepidu

 

PSSE w Wadowicach informuje, że w związku z wprowadzeniem systemu SEPIS (System Ewidencji Państwowej Inspekcji Sanitarnej) wszystkie sprawy związane z COVID-19 należy zgłaszać:

1. online poprzez formularz na stronie https://www.gov.pl/web/gov/zglos-kwarantanne

2. lub poprzez infolinię na numer + 48 222 500 115.

Korespondencja obywateli dotycząca COVID-19 kierowana bezpośrednio na adresy e-mailowe Stacji, nie będzie rozpatrywana od dnia 30.11.2020r. włącznie.

 

Natomiast pozostałe sprawy (niezwiązane z COVID- 19) mogą być kierowane do PSSE w Wadowicach drogą mailową - na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komunikat ws. wznowienia przyjmowania próbek kału do badań.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarnyw Wadowicach uprzejmie informuje, że od dnia 1 czerwca 2020 r. wznowione zostanie przyjmowanie próbek kału do badań zgodnie z wcześniej obowiązującym harmonogramem, poza dniami 9 i 10 czerwca 2020 r., z uwagi na dzień wolny przypadający na 11 czerwca 2020 r. i zachowanie postępowania zgodnego z procedurami badawczymi przez Dział Laboratoryjny Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie.

KOMUNUKAT O REALIZACJI ZADAŃ STATUTOWYCH W POWIATOWEJ STACJI SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNEJ W WADOWICACH

W związku z ustanowieniem określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej (rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. (Dz. U. poz. 878 z późn. zm.), w trosce o bezpieczeństwo Państwa i Państwa rodzin, kierując się dobrem zarówno klientów jak i pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wadowicach, zwanej dalej „PSSE w Wadowicach” – realizacja zadań statutowych PSSE w Wadowicach następuje z ograniczeniami mającymi na celu zminimalizowanie ryzyka zachorowania na COVID-19.

Czytaj więcej...

KOMUNUKAT O OGRANICZENIU REALIZACJI ZADAŃ STATUTOWYCH W POWIATOWEJ STACJI SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNEJ W WADOWICACH

Szanowni Państwo,

W związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz. U. poz. 491)), w trosce o bezpieczeństwo  Państwa i Państwa rodzin, kierując się dobrem zarówno klientów jak i pracowników  Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej  w Wadowicach – zwanej dalej „PSSE w Wadowicach”- podjęłam decyzję o ograniczeniu z dniem   27 marca 2020 r. realizacji zadań statutowych PSSE w Wadowicach.

Czytaj więcej...

BADANIA NA NOSICIELSTWO

W związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego (rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego (Dz. U. poz. 433)), ze względu na szczególny charakter pracy kierując się dobrem zarówno klientów/stron jak i pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wadowicach informujemy, że z dniem 18 marca 2020 r. zaprzestaję się przyjmowania próbek kału do badań.

KOMUNIKAT O ZAMKNIĘCIU POWIATOWEJ STACJI SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNEJ W WADOWICACH DLA BEZPOŚREDNIEJ OBSŁUGI KLIENTA

W związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego (rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego  (Dz. U. poz. 433)), ze względu na szczególny charakter pracy w naszej stacji, w trosce  o bezpieczeństwo zdrowotne Państwa i Państwa rodzin, kierując się dobrem zarówno klientów jak i pracowników  Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej  w Wadowicach – zwanej dalej „PSSE w Wadowicach”- podjęłam decyzję o zaprzestaniu z dniem 17 marca 2020 r. bezpośredniej obsługi klientów przez pracowników PSSE  w Wadowicach.

Czytaj więcej...

Zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego dot. odwiedzin osób bliskich i wizyt przedstawicieli handlowych oraz medycznych w szpitalach w związku z przypadkami zakażeń koronawirusem w Polsce

Warszawa, 11.03.2020 r.

   Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną, Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje wstrzymanie lub znaczne ograniczenie odwiedzin w szpitalach. Jednocześnie zaleca się odwołanie wizyt przedstawicieli handlowych i medycznych w szpitalach.

Źródło: Główny Inspektor Sanitarny.

Komunikat

Komunikat dla podróżujących nr 44

Warszawa, 9 marca 2020 r.

(Opracowano na podstawie danych WHO, ECDC i CDC)

 

Zachorowania na COVID-19
(zapalenie płuc spowodowane nowym koronawirusem SARS-CoV-2) - aktualizacja

 

W ostatnich tygodnia obserwuje się rosnącą liczbę zachorowań na COVID-19 - chorobę wywoływaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 w Europie. Zgodnie z raportem WHO z dnia 8 marca 2020 r, niemalże 30 krajów Europy dotkniętych jest już lokalna transmisją wirusa SARS-CoV-2.

 

Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje zaniechanie podróży, zwłaszcza do krajów o wysokim ryzyku zakażenia się koronawirusem.

Czytaj więcej...

Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dla seniorów

Duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych wirusów przenoszonych drogą kropelkową.

Jeżeli to możliwe, należy ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych  i poprosić bliskich o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych i pocztowych.

Czytaj więcej...

Kanały informacji

feed-image Źródło RSS

Kontakt

Punkt informacyjny:

Całodobowa infolinia dla obywatela w sprawach kwarantanny i zdrowia + 48 222 500 115

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

> więcej

2023  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wadowicach