chwilowka

Zakres przedmiotowy działalności

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wadowicach jest jednostką organizacyjną przy pomocy, której Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wadowicach wykonuje zadania należące do Państwowej Inspekcji Sanitarnej na podstawie ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (tekst jednolity: Dz. U. z 2011 r. Nr 212 poz. 1263 z późn.zm).

Powiatowa Stacja zapewnia realizację ustawowych zadań„ Pań„stwowego Powiatowego Inspektora na obszarze jego dział‚ania, w szczególnoś›ci w zakresie sprawowania nadzoru nad warunkami: 
 

1)      higieny ś›rodowiska;

2)      higieny pracy w zakł‚adach pracy;

3)      higieny procesów nauczania i wychowania;

4)      higieny wypoczynku i rekreacji;

5)      zdrowotnymi żywnoś›ci, żywienia i przedmiotów użytku;

6)      higieniczno-sanitarnymi, jakie powinien speł‚niać‡ personel medyczny, sprzę™t oraz pomieszczenia, w których są… udzielane świadczenia zdrowotne

– w celu ochrony zdrowia ludzkiego przed niekorzystnym wpł‚ywem szkodliwości  i uciżliwoś›ci ś›rodowiskowych, zapobiegania powstawaniu chorób, w tym chorób zakaźnych i zawodowych.

Kanały informacji

feed-image Źródło RSS

Kontakt

Punkt informacyjny:

Całodobowa infolinia dla obywatela w sprawach kwarantanny i zdrowia + 48 222 500 115

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

> więcej

2023  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wadowicach